Sprężyny

Produkcja elementów metalowych Logrivet

Profesjonalne sprężyny z wysokogatunkowych materiałów

Dostępne w naszym asortymencie produkty wykonuje się z materiałów o dużej sprężystości. Należą do nich różnego rodzaju metale, a przede wszystkim stal. Warto zauważyć, że jest ona nie tylko sprężysta, ale też bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, jak wilgoć czy silne promieniowanie UV. Stworzone przy użyciu stali sprężyny rozciągliwe czy naciskowe można więc z powodzeniem użytkować w warunkach zewnętrznych.

Do tego wszystkiego dochodzi trwałość. Stal należy do materiałów niepoddających się tak łatwo procesom starzenia. Dlatego konstrukcje wykorzystujące metalowe sprężyny stożkowe nie wymagają drobiazgowej konserwacji, a to przekłada się na długoletnie użytkowanie bez ryzyka uszkodzeń.

Czym wyróżniają się sprężyny naciągowe?

Tego typu elementy nazywa się również rozciągliwymi. Do poprawnego działania potrzebują zaczepów, w których następują naprężenia złożone. Sprężyny naciągowe mają w związku z tym jednolitą średnicę korpusu, co pozwala im oprzeć się na sile ciągnącej przymocowanych końców. W ten sposób łączą ze sobą dwa elementy i nie dopuszczają do odłączenia w momencie ich oddalania się. Sprężyny rozciągliwe – jak sama nazwa wskazuje – rozciągają się w miarę zwiększania się siły lub obciążenia, by pochłonąć energię w celu zyskania odporności na siłę ciągnącą. Gdy nie oddziałują na nie żadne siły, ich zwoje się stykają.

Należy pamiętać, że część sprężyn naciągowych nawija się z początkowym napięciem, czyli siłą utrzymującą zwinięte zwoje. Ze względu na swoją konstrukcję oraz możliwości stosuje się tego w licznych branżach, takich jak meblarska (sofy, materace sprężynowe), rolnicza (różnego rodzaju maszyny) czy budowlana (równoważenie drzwi garażowych).

Do czego służą sprężyny stożkowe?

Ich konstrukcja od razu rzuca się w oczy. Przybierają bowiem kształt stożka, a więc są zwężane wraz z oddaleniem się od podstawy. Budowa sprężyny stożkowej pozwala więc na wykorzystanie jej w trudno dostępnych miejscach. Mowa konkretnie o przestrzeniach ograniczonych w różnych stronach. Dobrym przykładem są niewielkie otwory w sprzęcie elektronicznym.

Z tych elementów korzysta się w wielu różnych przedsiębiorstwach rolniczych, motoryzacyjnych, spożywczych i wielu innych. Można je znaleźć np. w urządzeniach AGD, kanapach, a nawet oświetleniu.

Gdzie zastosować sprężyny na ściskanie?

To najprostsze, a zarazem najbardziej rozpowszechnione modele sprężyn. Są przy tym bardzo różnorodne, ponieważ powstają przy użyciu formowania na zimno, a to pozwala uzyskać niemal dowolne kształty. Dzięki temu sprężyny na ściskanie (nazywane również naciskowymi) zyskały tak dużą popularność.

Składają się one z uginającego się pod naciskiem zwoju, który następnie ulega rozprężeniu. W ten sposób kompensują siłę i zapobiegają przeciążeniu. Oznacza to znaną wszystkim doskonale amortyzację. Jak łatwo się domyślić, sprężyny naciskowe przydają się zwłaszcza w branży motoryzacyjnej oraz przy produkcji maszyn przemysłowych. Równie często można je znaleźć w meblarstwie, gdzie służą m.in. do amortyzacji przy zamykaniu i otwieraniu szafek.

Logrivet – zaufany producent sprężyn

Jesteśmy w stanie wykonać wszystkie wspomniane rodzaje sprężyn zarówno w wielkoseryjnej, jak i małoseryjnej produkcji. Powstają one z drutu o średnicy 0,3 mm do 40 mm. Z przyjemnością podejmiemy się przy tym realizacji niestandardowych zamówień, jeśli tylko są one technicznie możliwe do wcielenia w życie. W tym celu wystarczy podzielić się z nami informacjami na temat oczekiwanego produktu.

Wycena zlecenia odbywa się w sposób indywidualny. Pod uwagę bierzemy m.in. liczbę wykonanych detali, rodzaj sprężyny i gatunek materiału, a także średnicę. Dzięki temu nasi klienci płacą dokładnie to, czego realnie potrzebują.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, aby ustalić szczegóły współpracy. Jako profesjonalny producent sprężyn zapewniamy dostęp do najlepszych rozwiązań w branży w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Z pewnością spełnimy wszelkie wymagania.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!